Váš názor na.. Sebepoškozování

24. července 2010 v 20:32 | Adorable Foxy |  Vaše názory
Když jsem začínala psát článek na tohle moje další téma, stáhlo se mi hrdlo.

Hodně lidí si neuvědomuje, jak závažná a nebezpečná věc jako sebepoškozování je. Jak si někdo může schváně vědomě ubližovat? Já jsem hodně citlivý člověk špatně snášející bolest, pomale nevydržím injekci, chce se mi zvracet z krve, bojím se, abych si neublížila, když něco krájím ostrým nožem. Nikdy, opravdu nikdy, byl nemohla úmyslně vzít žiletku nebo nůž a pořezat si zápěstí. Už jen při pomyšlení na to, jak ze mě ve zlomku sekundy začne stříkat krev jak z vodovodu, mě berou mdloby. Možná ti lidé, kteří to dělají, mají nějaké závažné důvody. Konec lásky, problémy doma nebo ve škole, nikdo je nemá rád.. Ale to přece není hned tak vážný důvod si takhle škaredě ubližovat! Myslíte, že já nikdy nemám depresi? Že já si taky někdy přeju raději nežít, když se naši hádají, rozejdu se s někým, zradí mě kamarádka..?! Ale přece to hnedka neřeším takhle, protože vím, že v životě bude i hůř a nějaký pitomý kluk bude jenom jako zrnko písku v poušti z toho, co ještě v životě špatného zažiju. Člověk to nemá hnedka vzdávat po prvním neúspěchu nebo porážce. Naopak, má mu to dodat další sílu žít. Víte, já se již několik let řídím tímto heslem: ,,Dum spiro, spero." Je to latinsky a v českém překladu to znamená ,,Dokud dýchám, doufám." Jednoduché, ale přesto výstižné. Někdo prostě ty důvody má a rozhodl se je takhle hloupě a drasticky řešit. Každý nepřemýšlí hnedka o sebevraždě, řeže se třeba jenom proto, že mu to přináší jakýsi pocit osvobození, že ta krev doslova vynese ty špatné pocity a smutek z jeho těla. Možná se vám duševně udělá na chvíli líp, ale co bude následovat? Zase další a další rána ve vašem srdci a další rána ruku v ruce s jizvou. Pokud někoho takového znáte, kdo se sebepoškozuje, můžete usoudit, že z kdysi energického a veselého člověka je teď smutná troska schovávajíc se v tričku s dlouhým rukávem. Nemůžu vám dát nějakou zaručenou radu, jak takového člověka odradit od sebepožkozování. Ale jedno vím jistě - jsou teď velmi citliví a náchylní na každou pomocnou ruku, která se jim nabídne. Mají pocit, že to umí vyřešit sami, přitom přátelská podpora je to jediné, co jim může alespoň trochu pomoct a dodat ještě částečnou chuť do života. Tito lidé potřebují pomocnou ruku, vaše objetí a né výsměch nebo jakési štítění. Jsou to lidé, kteří potřebují pomoc a odklonit se od takto závažné a velmi špatné věci. Většina to řeší tak, že se prostě dotáhnou k psychologovi a čekají hned modré z nebe, když jim nakecá něco o sebedůvěře. Co to proboha je? Dobře, některý vám třeba na chvilku uleví, když si řeknete při pohledu na nůž nebo žiletku něco špatného, ale problém byste měli řešit hlavně sami se sebou. Sednout si a nad vším popřemýšlet, jestli si vaše tělo opravdu tento brutální čin dál zaslouží a nebo jestli má ještě jednu šanci. Lidi, je to na vás. Jen a jen vy rozhodujete o svojí činnosti a o svém životě. Myslete na to, ať neuděláte něco, co vás bude v budoucnu mrzet.

Je to vše, vím, že tam třeba nedávám nějaké rady, ale to nebyla ta pointa. Chtěla jsem jenom čistě hypoteticky vyložit svůj stručný názor na to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tess Tess | Web | 24. července 2010 v 20:42 | Reagovat

Máš moc zajímavej blog! :) Nechtěla by jsi spřátelit?

2 * Ki.Wi _ FruiTS ♥ * Ki.Wi _ FruiTS ♥ | Web | 24. července 2010 v 20:44 | Reagovat

Ahoj :-)  potřebovala bych od vás pomoct...Chtěla bych si trochu zvýšit návštěvnost a zrovna váš vstup na moji stránku by mě moc potěšil :)Dále bych taky chtěla vědět jestli píšu články jen pro sebe a nebo i pro vás...Pokud tedy máte čas a chuť podívejte se prosím na můj blog kiwi-fruit.blog.cz a ohodnoťte můj blog... :) sry mi za reklamu

3 Surf-King Surf-King | Web | 24. července 2010 v 20:45 | Reagovat

já fakt nwm jakej mám názor

ale mimochodem fakt krásnej blog krásný okraje a i záhlaví je hezu :-)

4 * Ki.Wi _ FruiTS ♥ * Ki.Wi _ FruiTS ♥ | Web | 24. července 2010 v 20:48 | Reagovat

jo spřáteluju jdu si tě přidat

5 slečna t.~ slečna t.~ | Web | 24. července 2010 v 21:22 | Reagovat

jasan, neboj :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama